María Soraya Salorio Porral
Sada  1962

Empregada de banca.

Formou parte, no ano 2011, da candidatura do Partido Popular para as eleccións municipais no concello de Sada. Foi primeira tenente de alcalde neste municipio e ocupouse das concellarías Benestar Social, Educación, Cultura e Deportes entre os anos 2011 e 2015. Actualmente é concelleira en Sada, na oposición.

Accede ao Parlamento de Galicia en febreiro de 2017. Na X Lexislatura é voceira do GPP na área de Marisqueo.


Contacto:
Partido Popular
Foto de María SorayaSalorio Porral
Circunscrición de A Coruña

Asistencias ós órganos parlamentarios

Comisión 2.ª, Ordenación Territorial, Obras Públicas, Medio Ambiente e Ser.

  • Asistencia na reunión do xoves, 19 de outubro de 2017, ás 10:31

Comisión 3.ª, Economía, Facenda e Orzamentos

  • Asistencia na reunión do venres, 27 de outubro de 2017, ás 16:30
  • Asistencia na reunión do luns, 30 de outubro de 2017, ás 16:35
  • Asistencia na reunión do martes, 31 de outubro de 2017, ás 12:35
  • Asistencia na reunión do venres, 03 de novembro de 2017, ás 10:00
  • Asistencia na reunión do luns, 06 de novembro de 2017, ás 18:00
  • Asistencia na reunión do luns, 06 de novembro de 2017, ás 16:05

Pleno do Parlamento

  • Deputada na reunión do mércores, 18 de outubro de 2017, ás 10:00
  • Deputada na reunión do martes, 07 de novembro de 2017, ás 10:00
  • Deputada na reunión do mércores, 08 de novembro de 2017, ás 10:00

Comisión 5.ª, Sanidade, Política Social e Emprego

  • Vogal na reunión do xoves, 19 de outubro de 2017, ás 16:00
  • Vogal na reunión do xoves, 09 de novembro de 2017, ás 16:00
  • Vogal na reunión do mércores, 15 de novembro de 2017, ás 10:30

Comisión 8.ª, Pesca e Marisqueo

  • Vogal na reunión do martes, 24 de outubro de 2017, ás 10:30
  • Vogal na reunión do xoves, 09 de novembro de 2017, ás 10:35

© Parlamento de Galicia, 2011 | Rúa do Hórreo, 63 - 15701 Santiago de Compostela | Tel.: 981 551 300 Fax: 981 551 408